Úvod Ceny za pronájem bytu rostou. Víme, kde hledat.

Ceny za pronájem bytu rostou. Víme, kde hledat.

7.4.2017

Pokud sháníte nějaký byt k pronájmu, máte několik možností, jak hledat. Můžete tzv. “rozhodit sítě” po známých, což mnohdy bývá nejlepší, a zároveň nejvýhodnější varianta. Nebo oslovíte realitní kanceláře, které vám mohou doporučit byt dle vašich preferencí, ovšem je potřeba počítat s vyššími náklady, kvůli provizi. Jestliže máte volný čas a chuť, můžete si také projít nejrůznější webové stránky s inzercí realit a oslovovat vybrané inzerenty sami. Každý z uvedených způsobů má samozřejmě svá pro a proti.

Byt od známého

Sehnat si byt přes své známé je jedna z nejlepších možností, a to pro obě strany. Pronajímatel získá nájemníka, který pro něj nebude až tak cizí. Buďto se již znají osobně, nebo na sebe mohou získat doporučení od někoho, kdo zúčastněné osoby zná. Je zde daleko větší šance, že nebudou problémy s placením, popřípadě ničením vybavení bytu.

I kdybyste si však pronajímali byt od svého nejlepšího kamaráda, vždy je lepší sepsat řádnou smlouvu. Nikdy nevíte, co se stane v budoucnu a spoustu lidí už doplatilo na to, že smlouvu nepodepsali.

Realitní kanceláře

Pokud nemáte kontakty, které by vás dovedli k vytouženému bytu, můžete využít služeb realitních kanceláří. Ty se věnují zprostředkování služeb pronajímatele, popřípadě prodejce domu / bytu mezi majitelem a zájemcem.

Dostanete se tak i k nabídkám, ke kterým byste se jinak jen těžko dostávali. Musíte však počítat s tím, že si realitka vezme provizi za zprostředkování. A to mnohdy ve výši až dvou měsíčních nájmů.

Inzertní weby

Další možností je vyhledávání nemovitostí nebo bytů na inzertních serverech, kde inzerují přímo majitelé. Vyhnete se tak provizi realitní kanceláři. Vše si však musíte zařídit a ohlídat sami. Rozhodně doporučuji nespoléhat pouze na fotografie na internetu, ale byt si pořádně (klidně i několikrát) prohlédnout. Mnohdy je realita diametrálně odlišná od skutečnosti.

Pokud máte nějaký dotaz k této problematice nebo si chcete poradit telefonicky, jsme Vám k dispozici na uvedených kontaktech:

777 211 511, 605 255 190, [email protected]