Úvod Získejte z pronájmu až o 15 % více

Získejte z pronájmu až o 15 % více

11.10.2017

Víte, že špatně nastavenou výší nájemného přicházíte ročně až o desítky tisíc korun? Podhodnocení výše nájmu řešíme se spoustou našich klientů. Přitom v Praze stouplo za poslední měsíce nájemné o 15 i více procent. Pojďme se podívat na to, jaké jsou faktory, které stojí za tímto zdražováním a jak i vy můžete z pronájmu utržit více.

Poptávka převyšuje nabídku

Praha je městem takřka neomezených příležitostí. Každý rok přiláká nejen lidi z regionů, ale také z ciziny. Protože stále chybí nový územní plán a nových bytů se staví málo, developeři neustále zvyšují prodejní ceny. Řada lidí se tak musí spokojit s nájemním bydlením, kterého je však v Praze zoufale málo.

Oblíbené jsou v poslední době také služby Airbnb nabízející krátkodobé pronájmy. Pro majitele bytů je to zajímavá forma výdělku, pro Prahu však znamená další úbytek bytů pro dlouhodobý pronájem. Airbnb je možným řešením, jak vydělat více. Není ale pro každého. Počítat totiž musíte s častějším úklidem, starostmi s rozbitým nábytkem, stížnostmi sousedů na hluk a nepořádek a větší časovou investicí.

0

Růst nájemného až o 15 %

Pronájem dvoupokojového bytu v Praze vyšel ještě na začátku roku na 10-12 tisíc měsíčně. Kdo hledá nájem teď, musí počítat s cenou okolo 15 tisíc korun. U třípokojového bytu se cena pohybuje okolo 18-19 tisíc korun. Mezičtvrtletně šly nahoru nejvíce ceny u čtyřpokojových bytů, za které teď majitelé požadují průměrně 28 tisíc měsíčně. To znamená nárůst o celých 15 %. Za zvýšenou cenou stojí mimo jiné poptávky studentů, kteří se na pronájem většího bytu skládají s dalšími spolubydlícími

money-2696229_1280