Úvod V Česku se kradou nemovitosti

V Česku se kradou nemovitosti

21.3.2016

Ano, přesně to se děje. Proč také ne? Vždyť co je největší majetek většiny lidí? Nemovitost. Přečtěte si, jak to zloději dělají a jak jednoduše si můžete svůj majetek pohlídat. Když se „někdo“ rozhodne ukrást například váš byt, dům či pozemek, udělá to následovně.

Zjistí si o vás veškeré osobní údaje. To není nic složitého, protože v katastru nemovitostí jsou tyto informace veřejně dostupné. Potom zfalšuje vaše osobní doklady a začne například váš pozemek nabízet kupci. Takový kupující nemá šanci cokoli zjistit, protože ten „někdo“ má váš občanský průkaz a vše odpovídá informacím v katastru. A pak už je to rychlé. Kupující pošle svůj milion korun, vloží se vše na katastr, ten zapíše a hotovo. „Někdo“ má milion, kupující má vaši nemovitost a vy máte problém. 

Proč? Protože podle nového občanského zákoníku máte povinnost starat se o svůj majetek. Dokonce nepomůže ani to, že katastr zašle vyrozumění o změně. „Někdo“ si totiž nechá s vaším občanským průkazem přesměrovat vaši poštu, což zařídí na kterékoli poště za stokorunu. Vlastně se ani nedozvíte, že nemovitost není vaše do té doby, než vám nový majitel zaklepe na dveře. 
Příšerné, že? Ale tohle se opravdu děje!


A jak si svůj nejcennější majetek můžete jednoduše hlídat? Katastr nemovitostí zavedl pro tyto účely službu, která se jmenuje „elektronická informovanost účastníka“. Co to znamená? Že katastr vám zašle SMS, email, nebo informaci do datové schránky v případě, že by se cokoli s vaší nemovitostí dělo. Vše zjistíte ihned, tedy včas! 

Jak službu aktivovat?
Zajděte si na katastr. Žádost je vyřízena na počkání a služba je aktivní ihned po zaplacení.

A kolik to stojí? 
Jednorázově 200,- Kč a můžete si nechat hlídat až 20 nemovitostí. Ano, dvě stovky a navždy! Katastr tuto službu vytvořil právě proto, aby zamezil krádežím nemovitostí. Protože ono se to opravdu děje! 

Hlídejte si váš nejcennější majetek, za ty dvě stovky to opravdu stojí. 
Přímý odkaz na tuto službu zde: http://www.cuzk.cz/Katastr-nemovitosti/Poplatky/Sledovani-zmen.aspx 

A když se rozhodnete nějakou nemovitost prodávat, svěřte ji odborníkovi, který se na realitním trhu orientuje. Protože váš nejcennější majetek si zaslouží profesionální péči. 

Pokud si chcete o dané problematice popovídat osobně nebo i poradit telefonicky, jsme Vám k dispozici na uvedených kontaktech:

777 211 511, 605 255 190, [email protected]